Конспект заняття у другій молодшій групі з фемп «допоможемо маші. Фемп у другій молодшій групі. формування елементарних математичних уявлень

МЕТА: узагальнити вміння дітей розрізняти та називати властивості предметів – колір, форма, розмір (великий, середній, маленький, довгий, короткий, широкий, вузький)
ЗАДАЧІ
-Формувати уявлення про властивості предметів: колір, форма, величина;
-закріпити вміння розрізняти контрастні за величиною предмети, використовуючи слова "великий", "маленький";
-продовжувати вчити порівнювати дві групи предметів способом накладення та застосування, позначати результат порівняння словами «порівну, стільки – скільки»;

ХІД ЗАНЯТТЯ

В.Ребята, сьогодні я запрошую вас до Країни Іграшок. Уявіть собі, що не іграшки прийшли до нас у гості, а ми з вами зараз за помахом чарівної палички опинимося в Країні Іграшок.
Ви любите іграшки? (Так). І у вас, звісно, ​​є улюблені іграшки – машинки, ляльки, кубики та інші. А ви знаєте, що іграшки можуть засмучуватися, радіти чи сумувати? Коли діти іграшки кидають, кидають, ламають – іграшки засмучуються та плачуть, а якщо бережуть, після гри прибирають на місце – вони радіють та посміхаються.
Заходьте тихенько до групи – до нашої Країни Іграшок. Поводьтеся спокійно – не шуміть, не кричіть, не треба засмучувати наші іграшки.
(Діти заходять до групи)
В.Ребята, подивіться, які гарні іграшки! Скільки тут іграшок? (багато). Дивіться, який веселий м'яч!
1) Гра «Більше – менше»
В.Давайте пограємося з нашим м'ячиком у гру «Більше – менше». Кому я кину м'ячик, той відповідає.
- Хто більше: слон чи мишка?
- Що вище: стіл чи стілець?
- Хто більше: сова чи горобець?
- Скільки волосся на голові?
– Скільки зірок на небі?
- Скільки голок у їжака?
- Хто більше – верблюд чи собачка?
- Скільки у людини носиків?
- А сонце на небі?
Молодці. М'яч сподобалося з вами грати.
2) Гра «Накриємо стіл для ляльок»
В. Хлопці, дивіться які ошатні тут ляльки (показує трьох ляльок) різного розміру). Лялька Таня яка? (Велика). Лялька Катя яка? (маленька). А лялька Оля яка? (середнього зросту). Давайте їх посадимо та накриємо їм стіл. Які тарілки поставимо? Тані поставимо - тарілку... (велику). Каті - тарілку ... (маленьку). Оле - тарілку ... (Середнього розміру). Покладемо їм частування.
Молодці, ляльки дуже задоволені і дякують вам.
3) Гра «Розбиті тарілки»
В.Ребята, ляльки ненароком розбили свої тарілочки: дивіться - це осколки залишилися (показує кольорові кола, розрізані на 3-4 частини). Що ж робити? Допоможемо лялькам склеїти тарілочки? Підходьте до столика. Ось, Діана, тобі «розбита тарілочка», а цю тарілочку Артем збиратиме.
(Діти складають «тарілочки»). Якої вони форми? (круглі). Якого кольору? (червона, синя, жовта тощо)
Дуже дякую вам від ляльок, хлопці.
4) Гра «Подарунки для ляльок»
В. Хлопці, у гості не ходять без подарунка. Ось ці гарні бантики (роздає бантики) подаруйте кожній ляльці по одному бантику. Нехай вони будуть ошатними. Подивіться, чи всім лялькам вистачило бантиків? Чого більше – бантиків чи ляльок? (ляльок більше, бо одна лялька залишилася без бантика). Що потрібно зробити, щоб ляльок та бантиків було порівну? (Потрібно принести ще один бантик). Принеси, Поліна. Тепер ляльок та бантиків порівну? Чому ви думаєте, що їх порівну? (Бо у кожної ляльки по одному бантику). Скільки ляльок, стільки та …бантиків. Скільки бантиків, стільки і... ляльок. Молодці тепер всі ляльки з подарунками.
5) Гра «Коротше, довше»
В. Хлопці, а ось ці стрічки ляльки хочуть подарувати вам. Подивіться всі стрічки різної довжини- одні коротші, інші довші.
Порівняємо у стрічок один кінець і подивимося, яка стрічка довша.
Яка стрічка найдовша? (червона). Яка стрічка найкоротша? (зелена). Правильно, молодці.
6) Гра "Слухай музику" (динамічна пауза)
В. Хлопці, давайте пограємося з цими стрічками у цікаву, танцювальну гру. Поки звучить музика, можна танцювати та рухатися. Як тільки музика припиниться, ви повинні зупинитись і не рухатися, доки знову не зазвучить музика. Будьте уважними, слухайте музику (діти грають). Молодці, ви були уважні.
7) Психогімнастика «Весела та сумна»
В.Вам було весело? Ляльки теж можуть бути веселими чи сумними. Подивіться ці картинки. Якщо діти лялечок не кидають, не кривдять – вони веселі. Покажіть, як усміхається весела лялька (діти зображають мімікою веселу ляльку). А якщо лялька сумна? (Діти зображають сумну ляльку).
8) Гра «Будиночок для зайчиків»
В. Хлопці, дивіться, до нас прийшла зайчик. Який він сумний.
- Зайчик, що трапилося?
-Лиса вигнала моїх друзів-зайчиків із будиночків. Он вона - там, під деревом причаїлася. Тепер їм нема де жити.
-Що ж робити, хлопці? (Треба побудувати будиночки для зайчиків)
-Зайчик, Хлопці тобі допоможуть. Ідіть, Рита, Альона, Аїда.
Які фігури візьмете, щоби побудувати будиночки? (Візьмемо квадрат). А дах потрібен будиночку? Яку фігуру візьмете? (трикутник). А вікна будуть? Які фігури візьмете? (Коло, квадрат і трикутник).
(Діти складають будиночки на ковроліні).
Які гарні будиночкивийшли. Заходьте, зайчики, не бійтеся (ховає зайчиків у будиночки).
Зайчик: дякую, хлопці. Ви так допомогли моїм друзям.
В.До побачення, зайчик. Приходь до нас ще.
9) Гра «Крижані доріжки»
В.Зайчик поскакав, а це хто? Подивіться, тут дві крижані стежки. На них вирішили покататися… білочка та собачка. На якій доріжці катається білочка? (На вузькій). На якій доріжці катається песик? (На широкій). Данило, перестрибни через вузьку доріжку. Молодець! Рито, а ти спробуй переступити через широку доріжку. Молодець! Іграшки теж вирішили пострибати. Молодці які!
10) Пальчикова гімнастика
Наші звірі-іграшки взимку не сплять, а ось деякі лісові звірі взимку сплять. Пограємо у пальчикову гру«Хто спить узимку».
Їжак, ведмідь, борсук, єнот
Сплять узимку щороку.
Вовка, зайця, рись, лисицю
І взимку знайдеш у лісі.
Молодці добре пограли з пальчиками

В.Ребята. де ми сьогодні були? (У Країні Іграшок).
- Що ми робили? (грали, танцювали, допомогли лялькам склеїти тарілочки, будували будиночки для зайчиків, малювали веселу ляльку та ін.)
- Що вам сподобалося найбільше?
Мені дуже сподобалося, як ви грали.
(«заходить» лялька – листоноша з листом)
Хлопці, дивіться – це лялька-листоноша Крістіна. Вона принесла вам листа від іграшок. Слухайте, що пишуть вам іграшки?
(читає листа)
Як багато іграшок на світі,
І всі їх, звісно, ​​люблять
Усі діти у світі.
Вам треба грати,
Веселитися, дружити
І кожною іграшкою своєю дорожити!
Любіть нас, діти,
Цінуйте, зберігайте.
Ми любимо з вами грати,
Але не любимо,
Коли нас бруднять, кусають,
Кидають, рвуть та ламають.
Бережіть нас, діти!

Хлопці, а ви любите свої іграшки? Чи не ображаєте їх?
Усім хорошим і добрим дітям іграшки надіслали подарунки – це посилка з подарунками (дістає ошатну коробку). Попрощайтеся з гостями та подивимося, що ж у цій ошатній коробці.


Заняття з математики в дитячому садку для дітей 3-4 років

Конспект НОД з ФЕМП у другій молодшій групі.

Тема: «Один, багато, жодного»
Ціль:Вчити знаходити в оточенні багато однорідних предметів і виділяти з неї один предмет.
Завдання:Ознайомити з поняттями "один", "багато".
Розвивати вмінням узгоджувати числівник «один» з іменниками в роді та відмінку.
Виховувати доброзичливість, бажання допомагати ігровому персонажу.
Матеріали:кошик, осіннє листя, ілюстрація картинок один, багато, ведмедик іграшка.

Хід заняття.

Сюрпризний момент:Вихователь збирає дітей у коло та повідомляє, що сьогодні до них у гості прийшов ведмедик і він хоче з нами пограти.
Запитує дітей, де він живе, що любить їсти, яке у нього забарвлення.

Діти сідають на килим і грають з пальчиками під віршик
«По галявині Мишко йшов».
По галявині ведмедик йшов пальці однієї руки крокують по долоні
інший
І в діжці мед знайшов. дряпаючі рухи пальців однієї
руки по долоні інший
Лапкою мед він діставав, натискання на центр долоні
вказівним пальцем іншої руки
Язичком його лизав. кругові рухи вказівним
пальцем по центру долоні іншої руки
Нема меду. міцно затиснути кулачки

Де ж мед? випрямити напружені пальці

Шукає ведмедика – не знайде. долоні на щоках, хитаємо головою

Hyжно обов'язково
Ведмедику бути уважним. вказівними
пальцями обох рук стукаємо по колінах

Потім запитати дітей: Скільки пальчиків на ручці? (багато), тепер сховали пальчики в кулачок, скільки кулачків у нас? (один). Молодці.

Вихователь:А яка зараз пора року? (Осінь)
"Осінь, осінь до нас прийшла багато листя принесла." Ведмедик із лісу приніс нам у кошику букет із осінніх листочків.
- Що лежить у ведмедика в кошику? (листики)
- Скільки у ведмедика листків у кошику? (багато)
- Візьму один листок. У мене один жовтий лист.
- Сашко, візьми листок. Скільки ти листків узяв? Який у тебе листок? У тебе один жовтий листок. Повтори. (Роздати всі листочки)
- Скільки було листочків у кошику? Багато.
- А тепер скільки лишилося? Ні одного.
Було багато листків, ми взяли по одному, і жодного листочка не лишилося.
Давайте пограємося з нашими листочками.

Фізмінутка. «Ми листочки осінні»
Ми, листя осінні, на гілочках сиділи.
Дунув вітер – полетіли
Полетіли, полетіли, і на землю сіли.
Вітер знову побіг і листочки все підняв,
Повертав їх, покружляв і опустив на землю.
А тепер голосно крикнули «листопад» і підкидаємо листочки.

Скільки листків лежить у кошику? (Жодного) - Я покладу в кошик 1 жовтий лист. Скільки листків стало в кошику? (один).
Тепер ви візьміть по 1 листочку і покладете у кошик.

П/І «Збери листочки»
- Скільки у кошику листочків? (багато)
-Ми поклали по одному, і їх стало багато.
Ведмедику дуже сподобалося з нами грати, тепер він пропонує нам вирушить прогулятися осіннім лісом. А вирушимо ми туди поїздом.
Дружно встанемо у паровоз, щоб у гості нас повіз.

Гра "Потяг".
Діти рухаються по групі один за одним під пісеньку "Ми їмо, їмо в далекі краї ...", поклавши руки на плечі попереду. Паровоз «під'їжджає» до 1 столу, де лежить картинка із зображенням одного великого гриба і багато маленьких.


– Скільки великих грибів? Скільки маленьких?
Їдемо далі.


- Скільки маленьких їжачок? Скільки великих?
- Скільки яблук у кожного їжачка на спинці? (по одному) А скільки листків у кожного їжачка на спинці? (багато).


На останній картинці, у якої зупиняються діти, після розмови по ній, як і з попередніми картинками, вихователь повідомляє дітям, що ведмедик живе на цій галявині і йому час йти у свій барліг, ведмедику дуже сподобалося з нами грати, і він хоче попрощатися з вами і дякую. А нам час повертатися до дитячого садка.
Підсумок.
- Хлопці хто до нас приходив у гості?
- Що ми робили?
- Яка гра більше сподобалася?
Похвалити всіх дітей.

Після обіду можна запропонувати дітям розфарбувати картинку, яку залишив у подарунок ім.

Діти 3-4 років, на відміну від вихованців середньої групи дитячого садка, Доки не навчаються рахунку. Вони пізнають інші, базові категорії математики – кількість, розмір, форму, а також навчаються орієнтуватися у просторі та часі. Для цього в 2 молодшій групі проводяться заняття з ФЕМП (ця абревіатура розшифровується як «формування елементарних математичних уявлень»). Такі уроки допомагають кожній дитині перейти на новий рівень розвитку, удосконалюючи своє. До роботи з ФЭМП вихователі зазвичай використовують методи, перелічені нижче.

Особливості ФЕМП у другій молодшій групі

Робота ведеться в декількох напрямках, і заняття з орієнтування чергуються з класифікацією предметів. Всі уроки проводяться тільки в ігровій формі: потрібно зробити так, щоб дітям було по-справжньому цікаво займатися, а для цього вони повинні сприймати навчання як веселу та захоплюючу гру

  1. Кількість.Діти тренуються знаходити в групі з декількох предметів ознака, що об'єднує їх ( трикутну форму, зелений колір). Також щеплюються навички угруповання за кольором, розміром тощо, порівняння за кількістю (чого більше, чого менше). Як уже говорилося, про числа поки не йдеться, тому на запитання «Скільки?» діти відповідають словами «один», «жодного», «багато».
  2. Для вивчення форми предметівактивно використовується як зір, а й дотик. Для цього стане в нагоді відповідний дидактичний матеріалта об'ємні фігури (трикутник, коло та квадрат). Оскільки всі фігури є абсолютно різними на вигляд, використовується порівняльний аналіз.
  3. Прийоми додатка та накладання– основні щодо поняття величини. Малюки вчаться порівнювати предмети, використовуючи такі поняття, як «великий», «маленький», «вузький», «довгий» та ін.
  4. Орієнтування у часі.Пізнання цього поняття під час уроків ФЭМП у другій молодшій групі полягає у вивченні дидактичної картотеки на цю тему. Але практика показує, що ефективніше діти освоюють орієнтування в часі в ході повсякденного дитсадкового життя: ранок (сніданок, зарядка, заняття), день (обід і тихий час), вечір (полуденок, догляд додому).
  5. Орієнтування у просторі.Головна мета ФЕМП у другій молодшій групі – допомогти дітям запам'ятати та розрізняти праву та ліву руки. Також поступово освоюються і просторові напрями «попереду – ззаду», «внизу – вгорі».

Підсумки занять з ФЕМП у молодшій групі

Як правило, якість роботи вихователя оцінюється наприкінці року за отриманими дітьми знаннями та навичками. Зокрема, до кінця навчального року у другій молодшій групі кожна дитина зазвичай вміє:

Однак не варто забувати, що кожна дитина має власні темпи розвитку, і мати абсолютно всі зазначені вище навички вона не зобов'язана. Крім того, одні діти можуть лише розуміти і показувати, наприклад, різницю у формі предметів, інші – озвучувати це, впевнено вживаючи потрібні слова.

Всі батьки хочуть, щоб їхня дитина була розумною і розвиненою. Тому багато хто намагається навчити малюків одразу рахувати і писати. Педагоги не рекомендують у такий спосіб займатися з дітьми. Вони вважають, що спочатку дитина має освоїти елементарні математичні уявлення. Це не цифри. Насамперед дитина повинна розуміти: мало, багато, верх, низ, великий, маленький тощо. буд. Цифри - мала частина математики. Вони мають бути доступні для малюка не раніше 4-х років. З кожним роком у дитини дедалі більше розширюється уявлення про математику. Діти у другій молодшій групі добре освоюють, які бувають форми, кольори та ін. Навіть вважається математикою. Тому ФЕМП у другій молодшій групі не передбачає цифри.

Перед навчанням слід розробити план занять на рік. Так ви будете впевнені, що діти отримають усі необхідні уявлення про математику.

Планування з ФЕМП у ДОП

Важко уявити школу без математики. Готують до неї дітей з молодшого віку. Батьки та вихователі докладають чимало зусиль, щоб малюки мали уявлення про елементарну математику. План відіграє важливу роль. Без нього може бути послідовного вивчення цієї науки. Спочатку план розподіляється на рік по місяцях. У ньому описується, чому дітей треба навчити протягом року, що вони мають знати після закінчення. Потім розписується на місяць щодня У ньому вказуються дні занять. У другій молодшій групі вони проводяться 1 разів на тиждень. У плані розписуються ціль, завдання, проведення дидактичних ігорзнайомство з навколишнім світом. Наступним створюється перспективний план занять тижнями. відбуваються за однією схемою, а ігри подаються різні.

Наприклад:

Вересень - 1 тиждень:

1. Завдання: дидактична гра "Вивчення матрьошки".

2. Мета: розуміти, що таке "один", "немає жодного", "багато" (розвивати уявлення про групу предметів).

Вересень - 2 тиждень:

1. Завдання: дидактична гра "Повітряні кульки".

2. Мета: Розвивати уявлення про форму, безліч і кольори.

Вересень - 3 тиждень:

1. Завдання: Дидактична гра «Розкладаємо правильно предмети».

2. Мета: навчитися розвивати увагу, мислення.

Вересень - 4 тиждень:

1. Завдання - дидактична гра «Сховаємо ведмедика».

2. Мета: навчитися форм та предметів, тому, як правильно їх співвідносити.

Як ви помітили, ФЕМП у другій молодшій групі вивчається виключно через план. Також план потрібно писати і на інші місяці. Тоді у дітей, батьків та вихователів не залишиться питань.

Особливості кількісних уявлень

Доведено, що дітей легко навчати під час гри. Якщо проводити з ними тільки заняття, буде нудно, нецікаво, малюкам швидко перестане пізнавати нове. Треба дітям давати установку формування елементарних математичних уявлень лише як ігор. Вони у другій молодшій групі вчаться розрізняти, коли багато предметів, і коли немає жодного. Спробуйте дати двох іграшкових зайців, а потім запитайте, скільки їх у них. Малюк скаже: «Ось один і ось один». Якщо дати дитині 3,4 років 5-6 іграшок, вона скаже: "Багато".

Можна їх сховати на 3 хвилини і запитати: Скільки у тебе іграшок? Дитина відповість: «Немає жодної». Це спільні відповіді. Вони можуть відрізнятися, залежно від індивідуальності малюка, але сенс буде той самий. Стосується це тих дітей, хто не вміє рахувати.

Уявлення про величину

У плані має бути зазначено, як порівнювати та вимірювати величини. Візьміть матрьошок і поясніть малюкам, де найменша та велика. Порівнювати одразу 3 і більше предмета небажано, діти заплутаються швидко. Для початку вистачить і двох іграшок. Величину можна порівнювати як за висотою, а й у довжині. Це можуть бути яскраві різнокольорові стрічки (довга – зелена, коротка – рожева). Також по товщині (лялька – худа, зайчик – товстий).

Для того щоб дітям було цікаво пізнавати величину, можна розповісти їм історію: «Принц і принцеса збираються на карнавал, їм потрібні красиві пояски, є стрічки, коротка і довга, кому ми їх пов'яжемо?» Двоє діток виходять та зав'язують. Через час вихователь каже: "Ой, принц і принцеса хочуть помінятися паски, хто їм допоможе?" Виходять двоє інших дітей. У результаті стрічки можна накласти одну на іншу і показати, як розумітися, де коротка і довга. Таким чином розвивається у дітей пальчиків та уявлення про величину.

Вивчення геометричних фігур

Всі предмети, які оточують дитину, мають свою форму. Найкраще діти запам'ятовують геометричні фігуриу грі. Граєте у м'яч? Поясніть малюкові, що він круглий. Дивіться у вікно? Скажіть, що воно є квадратним. Таким чином, ви також вивчаєте ФЕМП у другій молодшій групі.

Вихователь чи батьки можуть накреслити на аркуші геометричні фігури, під них вирізати з картону форми. Нехай дитина прикладає їх на креслення. Не сумнівайтеся, малюки знайдуть потрібну фігуру за лічені секунди. Їм дається навчання дуже легко. Дітям можна показувати картинку, де буде намальовано: коло, тарілка, піаніно, чашка. Попросіть їх знайти предмети круглої форми. Таке заняття з ФЕМП діти дуже люблять, тому не залишаться до нього байдужими.

Просторове уявлення у дітей

Діти повинні вміти орієнтуватися в просторі: на вулиці, в кімнаті, на аркуші паперу, у напрямку, в часі. Підкидайте з малюком м'яч, пояснюючи, що він летить вгору, падає вниз. Посадіть три іграшки по порядку. Посередині, наприклад, зайчик. Нехай діти пояснюють, хто сидить спереду, ззаду, ліворуч, праворуч тощо. Іграшки бажано міняти місцями. Під час сніданку поясніть дітлахам, що зараз ранок. Також в обід або під час вечері. Поговоріть із дітьми про ніч. Під час уроків образотворчого мистецтванехай діти малюють стежки і пояснюють, куди вони ведуть: вперед, ліворуч, праворуч.

Заняття в дитячих садках для простору розвивають у дітей уяву, увагу, дрібну моторику, формують вміння орієнтуватися як у групі, так і на вулиці.

Дидактичні ігри з ФЕМП у другій молодшій групі

Цікаві завдання в ігровій формі допомагають дітям пізнати багато нового та цікавого. З дошкільнятами треба навчатись через дидактичні ігри. Формування елементарних математичних уявлень пропонує багато дидактичних ігор вивчення матеріалу. В літній періодви можете закріплювати всі отримані знання за навчальний рік. Це потрібно робити, граючи: «Давайте порівняємо предмети» (запропонуйте дітям 2 іграшки: високу та низьку). Хто навчився порівнювати смужки? Де широка, де вузька?»; "Який колір від нас втік?" (Покажіть 5 квадратів основних кольорів, потім один сховайте. Вгадувати вони люблять, якого кольору не стало).

Також можна ховати геометричні фігури. Є дуже цікава і знаменита гра за всіх часів: «гаряче-холодно» (нехай пограють у детектива і знайдуть невелику іграшку, заховану вихователем). Ця гра чудово допомагає орієнтуватися у просторі. Приготуйте для дітей багато геометричних фігур однієї форми. Допустимо, квадрати. Тільки їх треба зробити половину більших – одного розміру, а іншу – маленьких. Дайте їм дві коробки. Нехай розкладуть їх за розмірами.

Насправді, дидактичних ігор дуже багато, всіх не перерахувати. Батьки та вихователі можуть вигадати свої варіанти. Головне, щоб під час проведення занять дітям було весело та цікаво.

Що мають уміти діти наприкінці навчального року?

Коли пройдені всі заплановані заняття, тоді можна з малюками закріплювати вивчене. У результаті діти повинні вміти:

1. Орієнтуватися, скільки вони предметів (багато, мало, немає жодного).

2. Повинні розуміти різницю між великим-маленьким.

3. Яка смужка, стрічка, стежка (широка-вузька, довга-коротка).

4. Де товста іграшка, де тонка.

5. Що таке ранок чи ніч.

6. Повинні вміти визначати: що знаходиться внизу, зверху, спереду, ззаду, ліворуч, праворуч.

7. Де вони голова, руки, ноги тощо.

8. Повинні розрізняти форми, кольори.

Не треба лаяти малюка, якщо в нього щось не виходить. Або він забув назву фігури чи колір. Ви можете розчарувати його у навчанні. Якщо малюк із чимось не може впоратися, допоможіть йому ласкаво, з посмішкою на обличчі. Ось побачите, з яким полюванням він захоче доводити оточуючим, що все може. У педагогіці найголовніше – бути терплячим. Те, що для дорослих є елементарним, для дитини здається дуже важким. Поставте себе на місце малюка: що ви відчуватимете, якщо на вас кричати? Звісно ж, гнів. Це ж відчуває і малюк, тільки висловити багато чого не може. Будьте добрим і терплячим педагогом, тільки тоді ви зможете досягти бажаних результатів.

2 молодша група

Освітні завдання:

Закріпити знання геометричних постатей (трикутник, коло, квадрат, прямокутник).

Вчити впізнавати та називати кольори.

Закріпити вміння визначати величину предметів, результат порівняння відбивати у мові: великий, маленький, менший.

Вправляти у порівнянні двох предметів за висотою.

Знаходити високий та низький предмети.

Розвиваючі завдання:

Активізувати пам'ять, увагу, мислення.

Активізувати словник дітей: вводити слова слова, що визначають величину предметів.

Виховні завдання:

Виховувати вміння слухати вихователя,

Акуратність при роботі з олівцями,

Розвивати комунікативні навички,

Навчати дітей працювати невеликим колективом дружно.

Матеріали:

-демонстраційний: лисичка, коробка сюрприз, фігурки - чоловічки.

Роздатковий: картинки для розфарбовування на кожну дитину, набори кольорових олівців за кількістю дітей.

Хід заняття

1 частина. Вступна.

Вихователь:Хлопці, сьогодні до нас прийшла в гості лисичка. Давайте привітаємось з нею (діти вітаються). Лисичка хоче з вами пограти, і тому вона принесла з собою ось таку гарну коробку. Давайте подивимося, що лежить у цій коробці (вихователь заглядає в коробку і починає загадувати загадки). Тільки той, хто буде уважним, зможе погратись із лисичкою.

2 частина. Ознайомлення з геометричними чоловічками.

Отже, слухайте першу загадку:

Немає кутів у мене і схожий на блюдце я.

На тарілку та на кришку,

На кільце та колесо.

Вгадайте, друзі, хто ж я?

Діти: Коло.

Вихователь: Правильно, молодці А хто це у нас (вихователь дістає круглого чоловічка). Це круглий чоловічок. Має ручки. Які вони?

Діти:Круглі.

Вихователь: У нього є ніжки Які вони?

Діти: Круглі.

Вихователь: А що ще є у круглого чоловічка?

Діти: Очі, ротик. Вони також круглі.

Вихователь: Абсолютно вірно. А якого кольору чоловічок?

Діти: Людина – жовта

Вихователь: А тепер знайдіть у нашій групі що-небудь кругле (Діти називають предмети круглої форми).

Вихователь:Слухайте таку загадку від лисички:

Три вершини, три кути, три сторони у мене. Хто я?

Діти: Трикутник.

Вихователь: (Показує трикутного чоловічка) Познайомтеся, це трикутна людина. Якого він кольору? Що в нього є?

Діти: Людин червоного кольору, у нього є ручки, ніжки, очі, ротик Вони всі трикутні.

Вихователь: А що схоже на трикутник?

Діти: Прапорець, пірамідка, дах будиночка.

Вихователь: Які ви молодці! А в нас із лисичкою ще є загадки і відгадають їх лише найуважніші.

Що схоже на листівку,

На конверт та на хустку?

Що порівняти скажіть можна

З ковдрою та килимом?

Яка це постать?

Діти: Прямокутник.

Вихователь: У нашого прямокутного чоловічка руки круглі?

Діти: Ні. Вони прямокутні.

Вихователь: А ніжки, очі, рот на яку фігуру схожі?

Діти: На прямокутник

Вихователь: Покажіть довгі сторониу прямокутника, короткі боки. Добре. А якого кольору наш прямокутник?

Діти: Прямокутник - зелений

Вихователь: А тепер згадайте, що ви бачили на вулиці прямокутне?

Діти: Вікна, двері, цегла.

Вихователь: Молодці! Слухайте таку загадку:

Не овал я і не коло, трикутнику не друг,

Прямокутник я брат.

І звуть мене...

Діти: Квадрат

Вихователь: Познайомтеся - це квадратна людина А чому він називається так?

Діти: Людина схожа на квадрат

Вихователь: Що ще є у квадратної чоловічки?

Діти: Ручки, очі, ніжки, ротик. Вони квадратні.

Вихователь: Подивіться уважно на нашу групу і знайдіть щось квадратне

Діти: книжка, вікно, кубик.

Вихователь: Лисичка запитує у вас, якого кольору квадратний чоловічок?

Діти: Синього

Вихователь:Ягадаю, що лисичці дуже сподобалося з вами грати. А зараз ми відпочинемо. Я запрошую вас пограти у «Трьох ведмедів».

3 частина. Фізкультхвилинка.

1,2,3 - повернися і в ведмедів перетвориться.

Три ведмеді йшли додому (зображають ведмедів)

Тато був великий-великий (піднімають руки догори)

Мама з ним менше зростанням, (руки перед грудьми)

А синок – малеча просто, (присісти)

Дуже маленький він був

З брязкальцем ходив. (руки в кулачках, зображають брязкальце)

Дзінь-дзінь-дзінь.

1,2,3 - повернися і в хлопців перетвориться.

4 частина. Практична.

Вихователь: А зараз на нас чекає ще одна цікава робота. Я вас запрошую до Чарівного саду.

Діти сідають за столи. Для кожної дитини – лист із завданням: зафарбувати яблука на високій яблуні жовтим кольором, а на низькій яблуні – червоним.

Вихователь: Подивіться, скільки яблунь у саду. Хлопці, яблуні однакові чи різні?

Діти: Різні. Одна висока, а друга низька.

Вихователь: Лисичка просить вас розфарбувати яблука. Візьміть жовтий олівець і розфарбуйте яблука у жовтий колірна високій яблуні. А червоним олівцем розфарбуйте яблука на низькій яблуні.

(Діти виконують завдання, ті, хто впорається швидко запропонувати розфарбувати стовбури та самі дерева). Звернути увагу, що яблука на яблунях круглі, розфарбовувати треба акуратно – не виїжджати за контур.

Вихователь: Ну, як подобається вам у нашому Чарівному саду? Який аромат від ваших стиглих яблук! Ви сьогодні порадували і мене, і лисичку своєю грою. Тому вона хоче пригостити вас яблучками (лисичка пригощає дітей та прощається).

Завантаження...
Top